امروز:
دسترسی به وب سایت رسمی : دانشگاه آزاد، معاونت علوم پزشکی

معرفی ارزشیابی و لوزم اجرای آن

‍ ارزشیابی به عنوان فرایندی ناظر بر جمع‌آوری نظام مند اطلاعات به منظور كسب شناخت جامع و کمی، بهبود عملكرد، یادگیری، پاسخگویی، برقراری ارتباطات و برنامه‌ریزی برای آینده است.

ارزشیابی مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی در راستای اجرای اقدام ملی شماره 11 از راهبرد کلان 1 نقشه جامع علمی کشور می باشد. بر اساس این راهبرد لازم است طراحی نظام کار آمد برای نظارت و ارزیابی و استقرار نظام های جامع رتبه بندی، به اجراء در آید. همچنین بر اساس بند "و" از ماده 15 فصل دوم بر نامه پنجم توسعه "استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی ورتبه‌بندی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی بر اساس شاخصهای مورد تأیید وزارتخانه‌های مذكور منوط به عدم مغایرت با مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف ارتقاء كیفیت آموزشی و پژوهشی" تکلیفی است که به عهده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز گذاشته شده است.

براساس سیاستهای كلان پژوهشی كشور، ارتقاء سطح علمی و كاربردی دانش منتج از تحقیقات و افزایش كارایی و اثر بخشی آن، درصدر اهداف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و‌آموزش پزشكی بعنوان مهمترین رکن سیاستگذاری درعرصه تحقیقات مرتبط با سلامت، قرار گرفته است .

با توجه به این دیدگاه، رفع موانع تحقیق، تشویق و ترغیب محققین و حمایتهای مادی و معنوی از ایشان و موظف نمودن سازمانها و مراكز تحقیقاتی كشور به حمایت مستمر از محققان و انجمنهای علمی – تحقیقاتی از مهمترین وظایف نهادهای سیاستگذار در عرصه پژوهش بر شمرده شده است.

روش شرکت در ارزشیابی آنلاین مراکز تحقیقاتی

کلیه مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی - معاونت علوم پزشکی موظفند نسبت به تکمیل و ورود اطلاعات خود در سامانه آنلاین ارزشیابی مراکز تحقیقاتی اقدام نمایند. به همین جهت هر مرکز می بایست نسبت به معرفی کارشناس مسئول ارزشیابی خود به معاونت علوم پزشکی اقدام نموده و سپس دسترسی های لازم جهت ورود و تکمیل اطلاعات را دریافت نماید.

برای آشنایی بیشتر با امکانات و قابلیت های این ماژول و همچنین روش ثبت نام و ایجاد دسترسی لطفا مستندات این صفحه را مطالعه نمایید.

همچنین در صورت بروز هر گونه اشکال و یا نیاز به راهنمایی در بخش محتوایی با شماره تماس ۴۷۳۵۱۵۱۹ و در بخش فنی و نرم افزار با شماره تلفن های ۸۸۲۵۴۵۲۶، ۸۸۲۴۶۲۴۸ و یا ۸۸۲۴۶۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.